Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

10 września 2017

Nielegalne mieszanie odpadów, zakopywanie w ziemi farb i lakierów. Firma, która się tego dopuszcza, to potentat na małopolskim rynku zbierania odpadów niebezpiecznych... Szokujące wyniki dziennikarskiego śledztwa!

Czy my w Siemianowicach możemy czuć się bezpiecznie? Oto za miedzą na terenie firmy należącej do Gminy Bytom, a więc firmie „państwowej”, są zakopywane odpady niebezpieczne i rakotwórcze przywożone z małopolskiej firmy Clif. Przedstawiciele Gminy twierdzą, że to niemożliwe, ponieważ notorycznie przeprowadzają kontrole w tej sprawie. Podobny smród toksycznych odpadów, lakierów, farb i olejów, pojawia się wieczorami i późną nocą, w okolicach dzielnic Hugo i Tuwim. Kilka tygodni temu otrzymałem informację o przywożeniu odpadów do Bytomia i Siemianowic z bardzo odległych regionów. Postanowiłem tą informację sprawdzić. Wyniki mojego śledztwa są równie niepokojące. Niebawem opublikuję w tej sprawie własny artykuł. Dziennikarze śledczy TVN UWAGA nagrali materiał jednoznacznie pokazujący kryminalny proceder pod samym nosem władz miasta. Więcej w reportażu TVN UWAGA. Zapraszam do oglądania Tutaj

 

 

Janusz Ławecki

• Afera odpadowa w przedsiębiorstwie komunalnym