Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

07 sierpnia 2017

Po ostatnim pożarze w BM Recykling Sp. z o.o. pojawił się artykuł na stronie UM Siemianowice Śląskie, w którym padły pewne deklaracje

cyt: "W związku z tym Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech, wraz z podległymi mu służbami zlecił kolejną kontrolę mającą na celu stwierdzenie, czy zakład spełnia między innymi odpowiednie wymagania w zakresie magazynowania odpadów, które kwalifikuje się do substancji palnych i łatwopalnych. Odpady powinny być tak magazynowane, aby nie mogło dojść do wybuch pożaru, a ostatnie zdarzenie potwierdziło, że firma BM Recykling nie uczy się na własnych błędach i nie dokłada wszelkich starań, aby zapobiec nieszczęściu."

To bardzo dobry krok i pokazujący, że można dyscyplinować nierzetelnych przedsiębiorców. Czekam na wyniki tej kontroli i chętnie je opublikuję na portalu. 

Kolejną dobrą wiadomością jest powołanie specjalnego zespołu do wypracowania skutecznych działań przeciw uciążliwościom zapachowym:

" W czerwcu bieżącego roku, po kolejnych interwencjach mieszkańców zamieszkujących sąsiednie tereny oraz przedsiębiorców zlokalizowanych w pobliżu zakładu, powołał specjalny Zespół, który aktualnie pracuje nad wypracowaniem skutecznych działań mających na celu eliminację uciążliwości zapachowych generowanych przez przedsiębiorstwa działające na terenie miasta Siemianowice Śląskie."

Złożyłem już pismo do UM Siemianowice z prośbą o włączenie mnie do prac tego zespołu abym mógł na bieżąco monitorować sytuację, pomagać w skutecznej walce z problemem i na bieżąco informować o wynikach prac tego gremium. Zobaczymy jaka będzie decyzja Prezydenta i urzędników. 

Całość artykułu znajdziecie pod tym adresem:

http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/z-ratusza/walka-o-czyste-powietrze.10043/

 

Najbliższa przyszłość pokaże czy Prezydent jest faktycznie zdeterminowany i poradzi sobie z tym problemem czy to tylko propaganda i skończy się na pustych deklaracjach.

(zdjęcia ze strony UM Siemianowice Śląskie)
Autor artykułu:

Janusz Ławecki

 

• UM Siemianowice wypowiada wojnę trucicielom?