Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

23 marca 2018
Stan zadłużenia na mieszkaniach komunalnych jest zatrważający. Czy Gmina poradzi sobie z tym problemem? Co zrobiono w tej sprawie do dnia dzisiejszego?
Wysłałem do Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie kilka pytań aby dowiedzieć się jak wygląda stan mieszkalnictwa komunalnego w Siemianowicach Ślaskich. Myślę, że odpowiedź Was mocno zaskoczy:
 

 

 

 

 

Aby lepiej zrozumieć sytuację chciałbym przedstawić fragment danych z 2012r dotyczący zadłużenia ogólnego oraz rekordzisty.

 

 

Już 6 lat temu sytuacja była zła. Przykład postępowania z największym dłużnikiem pokazuje, że Gmina bardzo nieudolnie postępowała w sprawie tego dłużnika. Dzisiejsze dane tylko potwierdzają, że jest jeszcze gorzej niż było. 
Poprosiłem Rzecznika prasowego o komentarz do tego stanu rzeczy bo nie chce mi się wierzyć, że jest aż tak źle. Poniżej zamieszczam treść pisma do Rzecznika. Jak tylko przyjdzie odpowiedź to ją opublikuję.
 
 
 
Piotr Kochanek
Rzecznik prasowy UM Siemianowice Śląskie
 
Witam Panie rzeczniku. W załączniku przesyłam kopie odpowiedzi otrzymanych z Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie, dotyczące stanu mieszkalnictwa komunalnego w Siemianowicach Śląskich.Proszę o krótki komentarz dotyczący zadłużenia mieszkań oraz planów UM co do uporania się z tym problemem. Jak Gmina zamierza zatrzymać wzrost zadłużenia? Jakie ma pomysły na zmniejszenie? Dlaczego dopuszczono do tego by największy dłużnik miał tak wysokie zadłużenie? Kto za to odpowiada? Czy zostały podjęte jakieś kroki w stosunku do urzędników odpowiedzialnych za taki stan rzeczy oraz wobec tego dłużnika i podobnych przypadków? Czy Gmina stosuje przepisy Kodeksu Postępowania Cywilnego w postaci wypowiedzenia umowy najmu po 3 miesiącach niepłacenia czynszu? Po jakim czasie jest wszczynana sprawa sądowa o eksmisję takiego najemcy? Ogólnie jaki jest pomysł Gminy na rozwiązanie tego problemu. Odpowiedź zamieszczę na stronie wolnesiemianowice.pl oraz na innych portalach internetowych. 
 
Nadeszła odpowiedź od rzecznika. Niestety odmówił komentarza ale to też jakaś odpowiedź. Przynajmniej znamy stanowisko w tak ważnym temacie.
"

Szanowny Panie Januszu

W odpowiedzi na Pana e-maila muszę, jako rzecznik prasowy, odmówić Panu komentarza do korespondencji jaką otrzymał Pan ze strony pracowników UM. Wykracza to poza zakres moich obowiązków. Pozostałą część Pańskiego e-maila zawierającą konkretne pytania, traktuję jako wniosek o udostępnienie informacji publicznej, który tym samym rejestruję w kancelarii podawczej tut. urzędu z datą otrzymania Pańskiego e-mail tj 27.03.2018 roku. Odpowiedź prześlemy drogą elektroniczną na ten sam adres z jakiego przyszło Pana pytanie.

 

Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji

Piotr Kochanek

 
 
 

 

Autor: Janusz Ławecki

• Zadłużenie mieszkań komunalnych rośnie jak na drożdżach