Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

20 marca 2017

Tydzień temu zadzwonił do mnie Pan Świaczny, prawa ręka Prezesa Aqua-Sprintu Piotra Komrausa z prośbą o spotkanie z szefem.

 

Pan Piotr Komraus, Prezes wodociągów siemianowickich Aqua-Sprint

 

Przyznam szczerze, że byłem zaskoczony tą propozycją, ale ponieważ wyznaję zasadę, że warto rozmawiać z każdym jeśli jest szansa na pozytywne efekty, więc zgodziłem się na spotkanie w ubiegły piątek o 10.00. Do siedziby Aqua-sprintu przybyłem punktualnie i już od progu zostałem miło przyjęty przez Pana Komrausa. Pan Prezes oprowadził mnie po całej firmie, szczegółowo opowiadając o każdym najdrobniejszym detalu nowo wyremontowanej siedziby. Najnowsze rozwiązania techniczne, organizacyjne czy estetyczne mogą niejednego mieszkańca wprawić w podziw. Dowiedziałem się między innymi, że we wszystkich pomieszczeniach socjalnych obowiązuje ten sam standard wyposażenia, zarówno dla pracowników fizycznych czy umysłowych, że w firmie jest wiele rozwiązań proekologicznych i oszczędnościowych i gdyby nie bajeczna kwota blisko 7 mln wydana na remont obiektu to byłbym pod ogromnym wrażeniem. Załoga firmy liczy 78 osób i podczas wycieczki po zakładzie spotkałem wielu pracowników wyglądających na zadowolonych z pracy w tej firmie. 

 

Wszystko byłoby pięknie gdyby nie uporczywa myśl, która zaprząta moją głowę i dzwoni jak sygnał ostrzegawczy: Po co Prezes firmy Aqua-Sprint zaprasza człowieka z nizin społecznych, oprowadza go przez półtorej godziny, poświęca swój cenny czas, służąc za przewodnika wycieczki po zakładzie? Czyżby Pan Komraus zaniepokoił się moimi pytaniami jakie mu zadałem kilka dni wcześniej na rynku miejskim:

Dlaczego by nie zorganizować publicznej debaty na temat największej inwestycji w historii Siemianowic i w razie wątpliwości zapytać mieszkańców o zdanie w referendum? Czy nie lepiej by było wesprzeć istniejącą oczyszczalnię katowicką i zmodernizować ją wydając jakieś 20 mln zamiast 100 mln za nową? mln zł. Kwota ogromna jak na możliwości naszego miasta i mimo iż Pan Prezes deklaruje pozyskanie z Unii około 105 mln to i tak kwota wkładu własnego 65 mln może budzić niepokój mieszkańców o przyszłość finansów miasta. Myślę, że dowiemy się niebawem co planuje Pan Komraus i liczę na to, że przedstawi naprawdę racjonalne argumenty na poparcie swych zamierzeń gdyż jak do tej pory to słyszę tylko o ogromnych wydatkach na pensje Prezesa (330 tyś zł) wydatkach na wypasione auta służbowe za 150 tyś zł i absurdalne podwyżki cen wody i ścieków, które od 2008 roku wzrosły o 87% z 7.47zł do 13.96zł gdy w tym samym czasie inflacja w Polsce wyniosła ledwie 18 %. 

 

Janusz Ławecki

• Do czego zmierza Prezes Aqua-Sprintu, Pan Piotr Komraus?