Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

06 grudnia 2016

III Bieg Mikołajkowy w Katowicach

 

MK Team to duet dobrze znany całemu środowisku biegaczy. Klaudia Kapica i Marek Witor to siemianowiczanie, którzy organizację biegów mają w małym palcu. To już ich sposób na życie i pasja. W każdym ich przedsięwzięciu widać mnóstwo włożonej pracy, energii, ale przede wszystkim miłości. MK Team to także cały sztab wolontariuszy, którzy im pomagają. W Siemianowicach organizowali takie biegi jak Siemianowickie Nocne Marki czy Siemianowicki Bieg Świetlików.

III Bieg Mikołajkowy odbył się w sobotę 3 grudnia na Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Dlaczego nie u nas? Bo Siemianowicka Rzęsa nie pomieściłaby 1500 biegaczy. Punktualnie o 12:00 wystartował bieg na 5 i 10 kilometrów oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.  Wszyscy uczestnicy skorzystali z czapek Mikołaja otrzymanych w pakiecie startowym i tego dnia Dolina Trzech Stawów pełna była Mikołajów i Mikołajek. Chwilę wcześniej bo o 10 odbył się bieg dla dzieci na dystansach 200 m, 500 m i 1000 m. Małych mikołajów do biegu rozgrzewała jak zawsze autorka bloga Beti Bloguje – Beti Ogon. Jednak MK Team słynie z tego, że bieg to nie jedyna atrakcja, jaka czeka na biegaczy podczas imprezy. W tym roku uczestnicy mogli odwiedzić Świąteczną Ciężarówkę Coca-Coli i zrobić sobie spersonalizowaną puszkę ulubionego napoju. Nie obyło się też bez wizyty gwiazdy. MK Team ma chyba słabość do „chodziarzy”. Na Nocnych Markach gwiazdą była Agnieszka Dygacz – siemianowiczanka, olimpijka, która odnosi sukcesy w chodzie sportowym. Na Biegu Mikołajkowym był to Robert Korzeniowski, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Legenda – mistrz chodziarstwa. Cierpliwie pozował do „selfie”, poprowadził rozgrzewkę a następnie razem z innymi wystartował na 10 kilometrów. Takie atrakcje nie byłyby możliwe, gdby nie wsparcie, jakie MK Team otrzymał od programu Lider Animator, który zajmuje się promocją młodych i zdolnych organizatorów aktywnej formy wypoczynku i który współpracuje z polskim oddziałem firmy Coca-Cola. Po biegu na każdego czekała ciepła herbata i drożdżówka. Co bardziej głodni mogli zakupić pyszną kanapkę w foodtrucku Montowni Smaku. Mimo przenikliwego mrozu większość wytrwała do losowania nagród a do rozlosowania było naprawdę sporo. Tablet, głośniki JBL, wizyta w centrum medycznym Beta Med czy wizyta w Studio Masażu „Balans”. Na zwycięzców biegu oprócz pucharów czekały ekspresy do kawy, zegarki Timemaster oraz słuchawki JBL.

Już teraz zainteresowanych możemy zaprosić na bieg walentynkowy „Hercklekoty”, który odbędzie się 12 lutego 2017 roku. Szczegóły lada dzień dostępne będą na facebookowych fanpage’ach MK Teamu.

 

 

 

Beti Ogon

 

• III Bieg Mikołajkowy w Katowicach