Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

21 marca 2017

Wysłałem kilka pytań Panu Prezydentowi dotyczących budowy oczyszczalni ścieków w Siemianowicach. Mam nadzieję, że będzie to dobry początek do publicznej dyskusji na temat tak kluczowej inwestycji dla naszego miasta. 

 

Szanowny Panie Prezydencie

Na podstawie Ustawy o Dostępie do Informacji Publicznej uprzejmie proszę o odpowiedź na poniższe pytania:
1. Gdzie ma powstać nowa oczyszczalnia ścieków?
2. Jaki jest planowany koszt całej inwestycji?
3. Ile planujemy pozyskać pieniędzy zewnętrznych na ten cel i z jakich źródeł?
4. Ile wyniesie wkład własny i jak zostanie sfinansowany?
5. Czy były prowadzone konsultacje społeczne w tej sprawie?
6. Czy były prowadzone rozmowy z władzami Katowic lub wodociągami katowickimi w kwestii modernizacji istniejącej oczyszczalni ścieków? Kiedy? Jaki był efekt tych rozmów? 
7. Jaki byłby koszt modernizacji istniejącej oczyszczalni? Ile wynosiłby nasz wkład? Ile potrzeba by pieniędzy ze środków własnych a ile moglibyśmy pozyskać z funduszy zewnętrznych? 
8. Dlaczego brak szczegółowych informacji w tak znaczącej inwestycji w przestrzeni publicznej dostępnej dla mieszkańców mimo, iż w sprawach błahych jak dinozaury, skwer na Tuwimie czy figurka św Floriana pyta Pan mieszkańców o zdanie i bierze je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji?

Przy tej okazji chciałbym złożyć wniosek o zorganizowanie debaty publicznej w sprawie budowy oczyszczalni ze szczegółowym przedstawieniem planu inwestycji, możliwych korzyści oraz zagrożeń z jakimi się musimy liczyć. Proszę także o rozważenie zrobienia referendum w tej sprawie w sytuacji gdy opinia publiczna będzie podzielona co do słuszności tej inwestycji. 
Z poważaniem Janusz Ławecki

 

Zachęcam wszystkich mieszkańców do zadawania tego typu pytań Prezydentowi aby pokazać mu, że chcemy uczestniczyć we wszelkich decyzjach a nie tylko w tych błahych jak dinozaury czy św. Florek ;)


Janusz Ławecki

• Mieszkańcy chcą decydować w sprawach kluczowych!