Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

27 kwietnia 2017

Nowy zakład w Siemianowicach będzie produkował wysokiej jakości komponenty metalowe do siedzeń dla europejskich producentów samochodów.

 

Z myślą o rozszerzeniu swych mocy produkcyjnych w Europie Wschodniej firma Adient, globalny lider produkcji siedzeń dla przemysłu motoryzacyjnego, niedawno rozpoczęła budowę drugiego zakładu produkcyjnego w Siemianowicach.

Zakład Siemianowice 2, który będzie produkował wysokiej jakości komponenty metalowe do siedzeń dla europejskich OEM, powinien uruchomić produkcję w połowie marca 2018 r.

Inwestycja ta jest odpowiedzią na zaobserwowane w ostatnich latach w Europie Wschodniej rosnące zapotrzebowanie ze strony producentów samochodów na kompletne zespoły siedzeń, konstrukcje i elementy mechaniczne. Firma Adient buduje zakład Siemianowice 2 jako uzupełnienie mocy już funkcjonującej fabryki z myślą o zapewnieniu sobie możliwości produkcyjnych na potrzeby bieżących i przyszłych projektów biznesowych. Mariusz Reczko, dyrektor zakładu w Siemianowicach, stwierdził: „Lokalizacja geograficzna oraz niewielka odległość do zakładów takich producentów samochodów, jak Fiat, GM czy Kia powodują, że Siemianowice idealnie nadają się jako miejsce budowy kolejnej naszej fabryki. Zakład Siemianowice 1 funkcjonuje doskonale już od samego początku, czyli od 2006 roku i zaopatruje producentów samochodów w całej Europie, dostarczając im produkty najwyższej jakości. Zakład Siemianowice 2 będzie usytuowany po drugiej stronie drogi względem obecnego obiektu, stąd planujemy wykorzystać zasoby oraz doświadczenia zdobyte przez naszą pierwszą fabrykę. Będziemy na nich polegać szczególnie w pierwszych miesiącach, starając się jak najszybciej uruchomić produkcję”.

Zakład Siemianowice 2 zostanie zbudowany w ramach projektu typu greenfield. Nowy zakład zaprojektowano na działce o powierzchni 66 000 m2 przez architektów z firmy ACI. Prace budowlane ruszyły już 10 kwietnia 2017 roku i są prowadzone przez firmę budowlaną Skanska. Ta najnowocześniejsza fabryka będzie obejmować tłocznię zajmującą 12 000 m2, wyposażoną w prasy o nacisku do 2000t. Kolejne 22 000 m2 pomieści działy spawania, montażu, powierzchnię magazynową oraz linię lakierniczą do malowania komponentów zaplanowaną na kolejny etap w 2018 r. Nowy zakład produkcyjny będzie przede wszystkim dostarczał metalowe komponenty i konstrukcje do siedzeń, zwłaszcza duże elementy tłoczone, ramy foteli przednich oraz nowej generacji prowadnice do siedzeń.

Zwiększając nasze moce produkcyjne w Polsce, gwarantujemy stabilność i rzetelność nie tylko naszym klientom, ale również naszym pracownikom”, powiedział Tomasz Sołtysik, kierownik działu inżynieryjnego odpowiedzialny za koordynację projektu. „W pierwszym etapie w zakładzie Siemianowice 2 planujemy uruchomić produkcję, zatrudniając 120 pracowników. W kolejnych latach, w miarę jak będą rosły nasze moce produkcyjne, będziemy powiększać załogę. Proces rekrutacji pracowników do zakładu Siemianowice 2 niedługo się rozpocznie. Początkowo będziemy skupiać się na stanowiskach technicznych, poszukując inżynierów ds. produkcji, jakości i nowych uruchomień. W drugiej połowie roku planujemy rozpocząć tworzenie zespołu produkcyjnego do naszego nowego zakładu. Dzięki bliskości fabryki Siemianowice 1 pracownicy mogą być szkoleni bezpośrednio na miejscu”. 

Firma Adient powstała po wydzieleniu jej ze struktur Johnson Controls Automotive Seating. Będąc głównym graczem w sektorze motoryzacyjnym oraz firmą promującą innowacyjność, jej celem jest zdobycie pozycji lidera w branży siedzeń samochodowych z globalnym zasięgiem, działającego na bezkonkurencyjną skalę. Dzięki kolejnej fabryce firma Adient wzmocni swoją pozycję na rynku światowym i w dalszym ciągu będzie rozszerzać swe moce produkcyjne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 

 

 

O firmie Adient:

Adient to globalny lider w sektorze produkcji siedzeń samochodowych. Zatrudniając 75 tys. pracowników w 230 zakładach produkcyjnych/montażowych w 33 krajach na całym świecie, produkujemy i dostarczamy siedzenia do pojazdów każdej klasy wszystkich głównych producentów w branży motoryzacyjnej. Oferujemy szeroki asortyment, od kompletnych systemów siedzeń aż po pojedyncze komponenty, dzięki czemu nasza wiedza uwzględnia każdy etap procesu wytwarzania siedzeń do samochodów. Nasze zintegrowane, wewnętrzne procesy umożliwiają nam wytwarzanie produktów w pełnym zakresie, od etapu badań i rozwoju aż po końcową produkcję – i to do ponad 25 milionów pojazdów co roku.

 

Adient (NYSE: ADNT) ogłosiła swój debiut jako niezależna, notowana na giełdzie spółka, której ostateczne wydzielenie ze struktur Johnson Controls International miało miejsce 31 października 2016 roku. Udziały firmy dostępne są na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych pod symbolem „ADNT”. Ze względu na wcześniejsze bliskie powiązanie z Johnson Controls Automotive Seating celem firmy Adient jest zdobycie pozycji lidera w branży siedzeń samochodowych z globalnym zasięgiem, działającego na bezkonkurencyjną skalę.

 

Prezesem Zarządu oraz dyrektorem generalnym firmy Adient jest R. Bruce McDonald, który w dniu powołania do życia firmy Adient stwierdził: „Będziemy światowej klasy dostawcą siedzeń samochodowych, zajmując pozycję lidera w obszarze kosztów, jakości, wprowadzania produktów na rynek i zadowolenia klientów. Wykorzystamy posiadany potencjał, aby przyspieszyć nasz rozwój zarówno w branży samochodowej, jak i poza nią”.

 

Jako niezależny podmiot firma Adient planuje zwiększyć inwestycje w innowacyjne produkty i technologie będące odpowiedzią na takie trendy, jak jazda autonomiczna, elektryfikacja, potrzeba mniejszych i lżejszych siedzeń oraz personalizacja produktów i funkcji w samochodzie. Firma Adient chciałaby również skorzystać z możliwości oferowanych przez rynki zbliżone do tradycyjnego przemysłu motoryzacyjnego, takie jak pojazdów komercyjnych, pociągów pasażerskich i siedzeń lotniczych.

 

 

 

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat firmy Adient, zapraszamy na stronę adient.com.

 

Osoba do kontaktu z mediami:

Claudia Steinhoff

+49 2174 65-4481

claudia.steinhoff@adient.com

 

• Nowy zakład produkcyjny, nowe możliwości