Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

04 grudnia 2013

Mamy wielki zaszczyt zaprosić po raz pierwszy w historii naszego Stowarzyszenia jako jeden z patronów medialnych na drugą już edycję Aukcji Charytatywnej. W tym roku odbędzie się ona pod nazwą ,,PASTELOWY ŚLĄSK” w dniu 10 grudnia 2013 r. o godz. 19.00 w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINIBA) w Katowicach. Nazwa Aukcji i poprzedzającej jej wystawy nie została dobrana przypadkowo, ma swoje szczególne zadanie, ma pokazać ŚLĄSK w barwach pastelowych, w świetle jasnym, na tle nowych inwestycji, nowoczesnych rozwiązań.

Aukcję zakończy pokaz modowy młodych, dobrze zapowiadających się śląskich projektantów tj. Sophii Kuli, Irminy Rydzykowskiej, Janiny Łubkowskiej oraz marki Soleil.  Oprawę muzyczną w przerwach między pokazami zapewni i umili Krzysztof Ster.

 

FIRMA SOLEIL zajmuje się produkcją odzieży z ekologicznej skóry. Ich oferta to przede wszystkim seksowne sukienki, gorsety, spódniczki ołówkowe i mini, spodnie, żakiety i kurtki. Produkty te cechuje wysoka jakość, dzięki czemu są w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów.

 

 

 

KRZYSZTOF STER - Piosenkarz z Gliwic, uczestnik programów takich jak np. Xfactor (dwa razy), Bitwa na glosy czy Czarna Perła, do tego ciągle występuje na rożnych scenach Polski i za granica, ostatnio usłyszeć go można było na Miss Polonia In Deutschland 2013 Berlin.

 

JANINA ŁUBKOWSKA - Kreatorka mody, swoje kolekcje prezentuje w całej Europie. Jej sukienki są wykonane z najlepszego gatunku materiałów, leżą idealnie na każdej kobiecie. Każda sukienka to pojedynczy egzemplarz, który można zamówić z gwarancją, że nasz wygląd zaprze dech w piersiach niejednego mężczyzny.

 

SIBLINGS to marka założona przez parę projektantów – Irminę Rydzykowską i Jana Sętowskiego. Balansuje ona na pograniczu mrocznego i ekstrawaganckiego stylu nasyconego symboliką oraz alchemiczną ikonografią. Pomimo krótkiego czasu istnienia marki oraz młodego wieku projektantów udało im się zarysować swoje miejsce na offowej scenie fashion w Polsce. W ciągu roku istnienia dwukrotnie zdobyli wyróżnienie na Międzynarodowym festiwalu mody OFF FASHION. W czerwcu tego roku najnowszą kolekcję marki SIBLINGS pt. „Brothers” można było oglądać na pokazie promującym młode talenty w Brukseli pod patronatem Ambasady RP.

 

 

 

Aukcje Zdjęć o charakterze charytatywnym to pomysł nowatorski, mający swój początek w 2012 roku, zainspirowany aukcją obrazów. Organizowana już drugi raz Aukcja ma nie tylko nieść radość dzieciom z domów dziecka poprzez ich wsparcie, ale ma też realizować inne cele na rzecz wsparcia potrzebującym, przede wszystkim ma nieść przesłanie, że warto czynić cos z niczego, wierzyć że wspólna energia wspiera do działania wobec innych ludzi.

 

I Edycja Aukcji Charytatywnej w Katowicach odbyła się w ubiegłym roku w dniu 18 grudnia 2012. Intencją organizatorów było pokazanie zdjęć Śląska stad też wszystkie wystawione na aukcji zdjęcia zostały tematycznie dobrane do tematu ,,ŚLĄSK I NIE TYLKO”. Prezentacja prac odbyła się w ramach wystawy poprzedzającej Aukcję. Dwuetapowość Aukcji ma swoje znaczenie bowiem nie tylko realizuje zamierzony cel poprzez licytację zdjęć na Aukcji na szczytny cel ale również jest okazją do zaprezentowania prac, samych autorów oraz Regionu Śląska w różnych odsłonach. Ubiegłoroczna Aukcja przyniosła dzieciom z domu dziecka ,,Zakątek” w Katowicach dużą radość dzięki przekazanym środkom pieniężnym.

 

 

 

 

• Pastelowy Śląsk