Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

06 lutego 2017

Myślę, że zdjęcie które wklejam poniżej najlepiej pokazuje reakcję na mój list otwarty. Czy każdy mieszkaniec musi się wkurzyć i dosadnie pokazać jak bardzo ma dość opieszałości osób odpowiedzialnych za stan naszego miasta?

 

 

Dostałem dziś odpowiedź od kilu Radnych, które pozwolę sobie opublikować:

 

Adam Cebula - w związku z Pana pimem, skierowałem odpowiednie zapytanie i prośbe o interwencję do Pana Prezydenta.

Z poważaniem A. Cebula.

(krótko i na temat) Brawo Panie Radny!

 

Beata Breguła - Witam, dziękuję za list. Mimo wielu starań różnych służb - zgadzam się z Panem - że stan chodników nie jest zadowalający. Ponieważ sprawy zawarte Przez Pana dotyczą wielu mieszkańców, złożyłam dzisiaj interpelację, aby z odpowiedzią również mogli zapoznać się zainteresowani. Jednak - jak Pan wie - odpowiedź do jutra nie jest możliwa. Niezwłocznie prześlę ją Panu po jej otrzymaniu,
Beata Breguła. 

Tresciwie i na temat. Brawo Pani Radna!

 

Grzegorz Jurkiewicz - Witam! Dziękuję za pismo otrzymane od Pana. Pragnę poinformować, że temat odśnieżania chodników jest stale monitorowany czy to przez Komisję Bezpieczeństwa czy przez komisje stałe RM. Także na ostatniej sesji temat ten został podniesiony przez jednego z radnych. Łączę wyrazy szacunku G. Jurkiewicz

Dziękuję Panie Radny za odpowiedź. Mimo braku deklaracji jakichkolwiek działań z Pana strony jak inni Radni doceniam starania. :)

 

Małgorzata Gościniak - Witam Pana,
Dziękuję za poinformowanie mnie o tej kwestii. Jednocześnie chciałam zwrócić uwagę na fakt, że stan warunków na drogach, chodnikach i warunki pogodowe były dyskutowane na Komisji Bezpieczeństwa w dniu 28.12.2016 r., której jestem członkiem. Zaangażowani są w te kwestie zarówno Policja jak i Straż Miejska, których przedstawiciele informowali, że mieszkańcy na bieżąco zgłaszają się przekazując informacje nt. konieczności działania w tym zakresie.
Ponadto Pan Radny Kogut podczas obrad ww. Komisji również zwrócił uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i chodnikach w naszym Mieście.
Podczas Sesji Rady Miasta w styczniu także kwestie zapewnienia należytego odśnieżania dróg i kosztów z tym związanych były poruszane. Dlatego nie można mówić, że nikt tymi sprawami, jak ważnymi, się nie zajął.
Ponadto pragnę zwrócić uwagę na fakt, że wyznaczanie terminu na reakcję w jakiejkolwiek sprawie publicznej lub prywatnej nie jest dobrym rozwiązaniem. A grożenie "uruchomieniem" niezadowolenia, w moje opinii, nie przysporzy Panu zrozumienia i poparcia. Myślę, że o wiele lepsze efekty przyniesie zwykła rozmowa z Radnymi lub ich poinformowanie o sprawach, które budzą niepokój. 
również życzę miłej niedzieli,
Małgorzata Gościniak

Najszybsza i najobszerniejsza odpowiedź. Ocenę pozostawiam czytelnikom. ;)

 

A teraz moje 3 grosze. Zadzwonił do mnie dziś Naczelnik Wydziału Komunalnego Pan Damian Kołakowski i oznajmił, iż najlepiej gdybym przekazywał sprawy nieodśnieżonych chodników bezpośrednio do jego wydziału najlepiej mejlem z opisem konkretnych lokalizacji. Dzięki temu będzie miał podstawy do interwencji u wykonawcy tych robót. W sumie to dobra linia postepowania. Tylko zastanawia mnie po co mamy w mieście Straż Miejską oraz dwie osoby w UM odpowiedzialne za kontrolę ulic i chodników pod kątem utrzymania porzadku? Ja oczywiście wskażę tak jak i teraz miejsca, które zostały zaniedbane ale czy nie po to płacimy podatki by nie musieć interweniowac? Jedna czy dwie marginalne sprawy to jeszcze bym zrozumiał ale w naszym mieście to nie tylko ul. Fabryczna jest zapomniana przez MPGKIM. Podam kilka przykładów z 15-minutowej przejażdżki po mieście. Ul. Matejki, ul. Głowackiego, Fabryczna, Kilińskiego, Śmiłowskiego (nawet przy siedzibie MPGKIM), Krótka, Sobieskiego, Szkolna, Hutnicza, Grabowa, Leśna i pewnie wiele innych, których nie odwiedziłem.

 

Ul. Śmiłowskiego 15 naprzeciw MPGKIM. Chodnik nawet nie tknięty

 

Rondo przy Sobieskiego. Kto ma je odśnieżyć? Ja?

 

Czy to mieszkańcy mają pilnowac porządku? Chyba ktoś tu zapomniał o swoich obowiązkach. Ja tylko proszę o to za co płacę w podatkach. Niczego ponad to nie oczekuję. Do pracy urzędnicy rodacy!!!Założyłem stronkę na FB. Wspólnie zadbajmy o nasze Siemianowice
https://www.facebook.com/groups/1880203625560609/1880204322227206/?

 

Janusz Ławecki

 

• Reakcja na list otwarty