Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

05 stycznia 2012

Nasze Stowarzyszenie powstało w 2010 roku, chociaż "grupa inicjatywna" rozpoczęła swoje spotkania już w 2009 roku. Zrodziła się z buntu przeciwko rozrzutności władzy, złemu gospodarowaniu majątkiem publicznym a także jako potrzeba wielu ludzi do przekazywania "prawdziwych informacji" z wnętrza siemianowickiego magistratu. Zbuntowani i zmęczeni rządami obecnego Prezydenta Miasta urzędnicy w obawie przed represjami i utratą pracy znaleźli w nas oparcie i swoją możliwość komunikowania potrzeb i informowania o tym co na prawdę dzieje się w mieście. 

Od tej chwili realnym stało się nie cenzurowane opisywanie rzeczywistości miasta. Mimo wielu obelg, poniżania i wyśmiewania nas tak ze strony konkurencji politycznej jak i obecnie rządzących, działamy niezmiennie od tamtego czasu. Mamy na swoim koncie udział w wyborach, ale co najważniejsze - mieszkańcy dostrzegli głos naszego przedstawiciela Mariusza Poloka, który w wyborach do urzędu prezydenckiego uzyskał ponad 4600 głosów, co stanowiło dwukrotnie większą liczbę niźli cała grupa SMS Niezależni - jako formacja samorządowa. W 2010 roku nasz przedstawiciel był jedyną realną przeciwwagą do rządów Jacka Guzego, zostawiając daleko w tyle takie postacie lokalnego życia politycznego jak Jerzy Kurzawa (wtedy PIS) oraz Krzysztof Szyga (wtedy Wspólne Siemianowice)Dzisiaj jesteśmy dojrzalsi, bardziej doświadczeni i stale nastawieni nie na reklamę i tani poklask ale na współdziałanie z mieszkańcami. Osobisty kontakt z mieszkańcami zlicytowanych mieszkań po hucie Jedność pozwala nam powiedzieć, że udało się - mimo fałszywej akcji propagandowej władz miasta - pokazać, że w "jedności siła". Wspieramy nadal "oszukiwanych" przez kamieniczników lokatorów swoją wiedzą, doświadczeniem i pracą w terenie. Nasze działania to dzisiaj - mimo skromnych środków - to Niebieski Bajtel oraz Wolne Siemianowice StreetBall CUP, to wsparcie Wigilii dla dzieci realizowanej przez naszego kolegę z klubu radnych SMS Niezależni, to bezpłatne wsparcie prawne dla mieszkańców miasta. To również i chyba przede wszystkim zaufanie jakim obdarzają nas mieszkańcy przy różnych okazjach w postaci pełnomocnictw do działania i reprezentacji przed urzędami, sądami czy innymi organami administracji publicznej... To właśnie nasz cel - mieszkańcy jako siła decydująca o mieście, którym w miarę naszych możliwości staramy się doradzać i pomagać! Za sobą mamy koncert charytatywny, wsparcie dla potrzebującej rodziny przy dowożeniu "niedowidzącej dziewczynki", której władze miasta odmówiły bezdusznie pomocy. Jedno może nas charakteryzować - działanie, a nie marketing polityczny w myśl zasady "prawdziwa cnota krytyk się nie boi". Chcemy, aby Państwo pamiętali: "jesteśmy do Państwa dyspozycji"!

 

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

 

• Witamy wszystkich sympatyków Wolnych Siemianowic