Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

20 stycznia 2020

Szanowni Mieszkańcy Siemianowic! Chciałbym Państwa poinformować o rozprawie administracyjnej w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) w Katowicach, której celem jest wyjaśnienie okoliczności będących podstawą wstrzymania działalności Spółki BM Recykling Sp. z o.o. w Andrychowie, zakład produkcyjny w Siemianowicach Śląskich, ul. M. Konopnickiej 11.

 

W dniu 20 grudnia 2019 r zostałem wezwany na rozprawę w charakterze świadka celem złożenia zeznań w tej sprawie. Wraz ze mną wezwane zostały jeszcze dwie osoby. Na rozprawie mogłem szczegółowo opisać problem związany z sąsiedztwem firmy BM Recykling i jej uciążliwością dla mnie i innych mieszkańców.

Na moje pytanie: "dlaczego wezwano tylko 3 świadków?" Uzyskałem odpowiedź, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nie posiada dostępu do danych adresowych innych osób poza naszą trójką dlatego wezwał tylko 3 osoby. Dostałem również informację, że Inspektorzy chętnie wysłuchali by większej liczby mieszkańców aby ocenić skalę problemu. Postanowiłem działać w tej sprawie i wystosować gorący apel do mieszkańców o pomoc inspektorom WIOŚ. 

 

Apeluję o napisanie do WIOŚ krótkich pism od mieszkańców, którzy odczuwają skutki smrodu i toksycznych odpadów przetwarzanych w naszym sąsiedztwie. Wystarczy napisać pismo, może być własnoręcznie z krótkim opisem własnego zdania w tej sprawie. Poniżej zamieszczam przykładowy tekst takiego pisma:

 

W oświadczeniu tym można opisać własnymi słowami na czym polega problem, od kiedy trwa, jakie czujemy zagrożenie związane z pożarami, ze smrodem, z chemikaliami i zapyleniem. Jak smród wpływa na nasze zdrowie, na życie codzienne, na psychikę. Można opisać swoje dolegliwości związane z tym problemem. Problemy zdrowotne swoich dzieci i wiele innych spraw związanych z uciążliwym sąsiedztwem firmy śmieciowej. 

 

Gotowe oświadczenie można wysłać osobiście na adres WIOŚ podany w piśmie:

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Katowicach

ul. Wita Stwosza 2, 40-036 Katowice

lub zgłosić się do Pana Janusz Ławeckiego nr tel. 510-939-498, który odbierze takie pismo osobiście i dostarczy do siedziby WIOŚ.

 

Wspólnie mamy możliwość przyczynić się do rozwiązania tego problemu. Przekażmy tę wiadomość także naszym sąsiadom i bliskim. Możemy wspólnie powstrzymać zatruwanie nas i naszych sąsiadów.

 

Autor: Redakcja Wolne Siemianowice

Apel do mieszkańców! Jest szansa na powstrzymanie trującego smrodu!