Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

27 czerwca 2018

Szanowny Panie Prezydencie. Uprzejmie proszę o rozważenie wykorzystania budynku po byłej dyrekcji Huty Jedność i przeniesienie do niego wszystkich rozproszonych po całym mieście wydziałów i komórek organizacyjnych.

Aktualnie w mieście mamy Ratusz przy Jana Pawła II 10, Wydział Komunikacji przy Jana Pawła II 1, budynek z wieloma wydziałami przy Michałkowickiej 105, Wydział edukacji przy Al. Sportowców 1, Zarządzanie Kryzysowe przy Dąbrowskiego 13, MCZK przy Pułaskiego 2 oraz Kultura i Sport przy Fitznerów 3. Budynek Dyrekcji został przekazany firmie Aqua-Sprint przez Gminę i może być chyba bez problemu odzyskany z powrotem. Jego powierzchnia biurowa wystarczyłaby na zebranie wszystkich rozproszonych części w jednym miejscu, pozostawiając jedynie Ratusz jako siedzibę Prezydenta i Rady Miasta. Przy okazji W opróżnionych pomieszczeniach Willi Fitznera można by umieścić Urząd Stanu Cywilnego a pozostałe budynki sprzedać lub wynająć.

Poza tym proszę o odpowiedź w trybie Ustawy o Dostępie do Informacji Publicznej na pytanie jaki był tryb przekazania budynku po Dyrekcji Huty firmie Aqua-Sprint? W którym roku? Oraz czy istnieje prawna możliwość przeniesienia własności budynku  z powrotem do UM i na jakich warunkach?

Janusz Ławecki

Budynek po dyrekcji Huty siedzibą UM Siemianowice