Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

08 maja 2018

W dniu dzisiejszym z mojej inicjatywy, odbyło się spotkanie z władzami miasta w sprawie uciążliwości związanych ze smrodem i zapyleniem emitowanym przez firmy "recyklingowe" w naszym mieście. Ze strony władz miasta padły deklaracje o intensywnych działaniach w tym zakresie.

 

Mimo iż trudno dostrzec efekty tych działań, bardzo cieszy nas mieszkańców, zaangażowanie Prezydenta i jego urzędników w działania mające usunąć problem z naszego miasta, gdyż czyste powietrze to jeden z najważniejszych problemów dotykających nas każdego dnia oraz mających wpływ na nasze zdrowie i życie. Nigdy jednak nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Deklaracje deklaracjami a nas mieszkańców interesują konkretne efekty działania a nie obietnice. Spotkanie trwało niemal 40 minut i omówiliśmy wiele kwestii związanych z tym problemem. Warto, by Prezydent Rafał Piech dotrzymał słowa i spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Hugo, Tuwim i Centrum, by przekazać zarówno informacje o dotychczasowych działaniach, o rezultatach jakie osiągnięto i o potrzebie współdziałania mieszkańców z władzami miasta w celu rozwiązania tego "wstydliwego problemu". 

 

Szanowny Panie Prezydencie, w zeszłym roku po przedostatnim pożarze firmy BM Recykling, powołał Pan "Społeczny komitet do spraw czystego powietrza", na którym zadeklarował Pan chęć współpracy z nami mieszkańcami i w tym celu obiecał Pan zorganizować jesienią, spotkania informacyjne na każdej z wymienionych dzielnic. Jesień minęła, zima i wiosna również. Stoimy na progu lata a spotkań jak nie było tak nadal nie ma. Niech Pan udowodni nam mieszkańcom, że nie były to puste deklaracje i tworzenie "papierowego komitetu". Ufamy, że Pańskie słowo, ma swoją wartość. Poniżej zamieszczam notatkę służbową z zeszłorocznego spotkania, aby Panu przypomnieć o obietnicy jaką złożył Pan publicznie nam mieszkańcom.

 

Janusz Ławecki

Czy Rafał Piech spotka się z mieszkańcami?