Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

19 lipca 2018

Od lat mieszkańcy Hugo mają problem z zalewanym wiaduktem łączącym ul. Kilińskiego i Fabryczną. Od lat zgłaszają problem, od lat przeklinają na czym świat stoi i od lat zderzają się z bezradnością władz miasta w tej sprawie.

 

 

Napisałem pismo do Prezydenta Rafała Piecha w tej sprawie o takiej treści:

 

Szanowny Pan Rafał Piech
Prezydent Siemianowic Śląskich

Na podstawie Ustawy o Dostępie do Informacji Publicznej proszę o udostępnienie mi informacji o:
1. Kiedy zostanie rozwiązany problem ciągłego zalewania przejścia pod wiaduktem pomiędzy ulicami Kilińskiego i Fabryczną?
2. Proszę podać jaki Gmina ma pomysł na rozwiązanie tego problemu?
3. Na jakim etapie jest realizacja ewentualnej inwestycji?
4. Dlaczego do tej pory mimo, iż problem stale się powtarza od wielu lat, to nic nie zostało w tej sprawie zrobione mimo ciągłych interwencji mieszkańców?
W imieniu mieszkańców chciałbym nadmienić, że jest to jedyne przejście dla mieszkańców i w przypadku zalania nie jest możliwy dojazd ani dojście do naszych posesji bez objazdu ul. Powstańców, Fitznerów, Głowackiego, Matejki i Fabryczna co stanowi prawie 3 km drogi. O ile samochodem to jest kilka minut jazdy, to dla pieszych jest to około godziny marszu. Zarówno dzieci wracające ze szkoły nr 11 jak i inni mieszkańcy wracający z zakupami mają bardzo poważny problem z tego powodu. Nie ma innej drogi. W naszej okolicy mieszka kilka osób niepełnosprawnych czy schorowanych, często poruszających się o kulach czy na wózku. Co ma Pan im do zaproponowania gdy chcą się dostać do sklepu po zakupy albo do przychodni Alfamed na ul. Powstańców? Czy Pan albo ktokolwiek z Pańskich urzędników przejmuje się problemami mieszkańców naszej dzielnicy skoro od lat występuje ten sam problem za każdym razem gdy spadnie deszcz? Rozlewisko często uniemożliwia komunikację na wiele godzin a czasem i dni. Może należałoby w tym miejscu zorganizować "doraźną przeprawę promową" dla pieszych? Może chociaż jakiś ponton, tratwa albo gondola Panie Prezydencie, bo mamy już serdecznie dość tego stanu rzeczy. Proszę rozwiązać ten problem i to nie "kiedyś tam" ale jeszcze w tym roku. Zbliżają się wybory i pewnie będzie Pan zainteresowany naszym zdaniem na temat Pańskiej działalności jako Prezydenta Miasta. Siemianowice to nie tylko Ratusz i rynek miejski. Hugo również należy do Siemianowic. W załączeniu przesyłam zdjęcia i filmik z tego miejsca. Może to otworzy oczy Panu Prezydentowi.

Z wyrazami szacunku 
Janusz Ławecki

 

Poczekamy na odpowiedź, którą za 2 tygodnie zamieszczę na tym portalu.

 

Mapka przedstawia drogę jaką trzeba przejść by obejść zalany wiadukt. Na zielono droga przez wiadukt, na czerwono jedyna dostępna droga. Nie ma innej drogi. 

Autor:

Janusz Ławecki

Czy w Siemianowicach powstanie przeprawa promowa?