Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

21 stycznia 2019

Dzisiaj 21-go stycznia 2019r odbyło się kolejne spotkanie w sprawie projektu Studium kierunków i uwarunkowań do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Siemianowicach Śląskich. Co ciekawe na spotkaniu było około 40-stu osób, mieszkańców Siemianowic i ani jednego Radnego Rady Miasta. To chyba wymownie świadczy o zainteresowaniu naszych Radnych tematyka bardzo ważną dla naszego miasta. Z ramienia Prezydenta  Miasta była Pani Agnieszka Gładysz, która dała popis swojej niekompetencji w kwestiach zasadniczych choć Pijarowo starała się jak mogła. Dyskusja była dość ożywiona i poruszono kilka bardzo ważnych kwestii związanych z przyszłością naszego miasta ale stanowisko władz naszego miasta było żenująco zachowawcze. Wręcz można powiedzieć: można się było tego spodziewać. Mieszkańcy naszego miasta są bardziej zaangażowani w tworzenie kierunków rozwoju Siemianowic niż obecne władze o czym można się było przekonać po kilku zdaniach wypowiedzianych w trakcie. Mój osobisty wkład w dyskusję dotyczył głównie kierunków rozwoju miasta w części południowej czyli dzielnicy Srokowiec oraz przyszłości tych rejonów. Zwróciłem uwagę na ogromny potencjał jaki się kryje w możliwości rozwoju mieszkalnictwa w rejonach południowych  w sytuacji gdy Katowice potrzebują nowych terenów na zwiększenie przestrzeni życiowej dla mieszkańców Katowic. Chorzów na granicy z Katowicami rozwija się prężnie i tylko pogratulować władzom Chorzowa refleksu w podejmowaniu właściwych decyzji. Niestety w Siemianowicach brak kompetentnych osób, które wiedzą jak pokierować polityką rozwoju naszego miasta. 

 

Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać relacji z tego spotkania, to poniżej zamieszczam pełne nagranie.

 

 

Autor: Janusz Ławecki

  

 

Drugie i ostatnie spotkanie w sprawie projektu studium kierunków i uwarunkowań do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.