Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

02 września 2018

Od wielu lat widzimy nieustanny konflikt dwóch partii, które narzuciły swoją narrację i zagospodarowały pewną pulę elektoratu. Po zwycięstwie PiS-u w 2015 roku emocje wrogości i stałej walki rozgorzały jak nigdy dotąd.

Jednakże jak spojrzymy z dalszej perspektywy, jest to walka między religijnym socjalizmem (PiS), a kolesiowskim pseudoliberalizmem (PO) i nie jest dla Polski w żadnym stopniu korzystna.

Duopol PiS i PO nie koncetruje się na rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa, ale na władzy dla władzy i pieniędzy z niej idących - oferta jaką dostajemy to "Jestem lepszy od tego drugiego".

Polaryzacja emocji politycznych szkodzi Polsce, gdyż blokuje otwartość myślenia na nowe koncepcje i nowych ludzi. Dominuje podejście "nie da się" "to nie jest możliwe" "nikt nie przebije się poza ich dwóch" co jest mentalną katastrofą podkreślającą naszą bezradność i frustrację.

Na przykładzie bilbordów, przyczep reklamowych, telewizji publicznej czy podziale stanowisk w spółkach skarbu państwa widzimy ich realne motywacje pod płaszczykiem wielu górnolotnych deklaracji i idei.

Niestety duopol PiS i PO korzysta na tej fatalnej sytuacji, gdyż betonuje scene polityczną i wyniszcza wszelkie nowe inicjatywy, które miałyby potencjał na bycie ciekawą alternatywą. Można by rzecz - po nas choćby potop, ważne by teraz trwać przy władzy.

 

 

Autor:

Wolni Obywatele

http://wolni-obywatele.pl/duopol-pis-po-szkodzi-polsce/

Duopol PiS - PO szkodzi Polsce