Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

05 sierpnia 2020

Kampania przeciw przetwórniom toksycznych odpadów rusza pełną parą. W sprawę planowanej olbrzymiej przetwórni podkładów kolejowych, taśm gumowych i gruzu na granicy Katowic i Siemianowic oraz śmierdzącej przetwórni odpadów komunalnych na Srokowcu, angażują się kolejne osoby i firmy. Poparła nas też Rada Miasta Katowice oraz kilka stowarzyszeń zarówno z Katowic jak i Siemianowic.

 

To już nie jest problem grupki mieszkańców ale pospolite ruszenie. Żyjemy w ciągłym stresie z powodu różnych zagrożeń, które nas otaczają z każdej strony i wszyscy mamy serdecznie dość strachu przed chorobami, hałasem, zapyleniem czy smrodem. Władze miasta nie mieszkają w pobliżu toksycznych odpadów i celowo pozwalają na lokowanie przetwórni z dala od ich domów. Wpływy do Budżetu Miasta nie mogą być ważniejsze od zdrowia i życia mieszkańców. Każdy kto chce wesprzeć nasze działania może pomóc w zbieraniu podpisów pod pismami do Wojewody Śląskiego oraz do Zarządu Województwa. Wzory pism prześlę każdemu zainteresowanemu na e-mail, wystarczy napisać do mnie na: janusz-lawecki@wp.pl lub zadzwonić tel. 510 939 498 . Cztery pisma - cztery podpisy od jednej osoby. Podpisane pisma można wysłać do wymienionych instytucji albo dostarczyć do siedziby Stowarzyszenia Wolni Mieszkańcy Siemianowic, ul. Fabryczna 9/2. W razie potrzeby mogę podjechać do każdego i odebrać je osobiście. Można też wesprzeć nasze działania drobną wpłatą na konto Stowarzyszenia: 50 1600 1462 1890 7427 6000 0001. W tytule proszę wpisać: darowizna na cele statutowe.

Foto: Janusz Ławecki

 

Autor artykułu: Janusz Ławecki

Mamy wsparcie w walce od przyjaciół z Katowic