Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

20 czerwca 2018

Protest pod bramą zakładu BM Recykling jest dopiero ostrzeżeniem dla firmy, która recykling ma tylko w nazwie. W godzinach od 10-12 odbył się protest zwykłych anonimowych mieszkańców ale w mojej ocenie prawdziwych BOHATERÓW, którzy mają już dość smrodu, much, szczurów i pożarów. Wystarczyło zablokować bramę wjazdową do firmy, aby już po kilkunastu minutach utworzył się korek tirów ze śmieciami, aż do samych Katowic i jedyne co mogli zrobić policjanci to odsyłać pozostałe samochody by nie pogarszały sytuacji. Władze miasta od lat rozkładają ręce i wmawiają nam, że nic się nie da zrobić bo prawo, bo ustawy, bo.... coś tam. Mała grupka mieszkańców wraz z dziećmi pomimo upału i nieopisanego smrodu skutecznie zablokowała na dwie godziny ruch w tym rejonie. Wielkie brawa dla organizatora Pana Piotra z Hugo oraz kilkunastu innych mieszkańców oraz ich cudownych dzieci, które ramię w ramię walczyły o swoją godność, o zdrowie, po prostu o życie.

 

Dzieci to nasza przyszłość! Brawo dla dzielnych Bohaterów!

 

Uczestnicy protestu 20.06.2018r (część osób była wcześniej, część przyszła później, każdy kto mógł się zwolnić na chwilę z pracy przyszedł pokazać swoje niezadowolenie. Brawa dla tych mieszkańców)

 

Dwie godziny maszerowania w słońcu i smrodzie. 

 

Jeden z anonimowych Bohaterów naszego miasta. Brawa dla tego Pana!

 

https://www.facebook.com/janusz.lawecki/posts/1611348025654700?notif_id=1529508376904483&notif_t=video_processed

 

Janusz Ławecki

Mieszkańcy mają dość!