Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

30 września 2019

Od lat staram się pukać do wszelkich możliwych drzwi aby zlikwidować problem odoru w naszym mieście. Piszę pisma, dzwonię, apeluję, protestuję, nagrywam filmiki, reportaże i robię wszystko co mogę aby uporać się z tym problemem. 

Czasem tracę nadzieję a czasem zrywam się do kolejnej bitwy. 

Postanowiłem dzisiaj zadzwonić do Urzędu Marszałkowskiego do wydziału ochrony środowiska z kolejną interwencją i oto stał się cud. Dowiaduję się, że Urząd Marszałkowski jest właśnie świeżo po kontroli firmy BM Recykling i że stwierdzono 7 poważnych nieprawidłowości w tej firmie co skutkuje wszczęciem procedury cofnięcia pozwolenia zintegrowanego dla BM Recykling. Oczywiście wynik tej procedury w dużej mierze zależy od decyzji Sądu ale to oznacza, że na każdego kiedyś może przyjść koniec. Kilka miesięcy wcześniej udałem się do Pani w-ce marszałek województwa Izabeli Domogały w sprawie problemu z firmą BM Recykling. Opowiedziałem o naszych kłopotach z tą firmą, o smrodzie, o pożarach i o powiązaniach z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska poprzez wspólną kancelarię prawną. Minęło kilka miesięcy i nagle dzisiaj dowiaduję się, że Marszałek nie zlekceważył naszych problemów tylko przyjrzał się sprawie dokładnie. Sama procedura cofnięcia pozwolenia dla firmy BM Recykling jest dość żmudna i potrwa wiele miesięcy. Firma może się odwoływać od wszelkich decyzji, utrudniać postępowanie i robić wszystko by nie doszło do jej zamknięcia. Ale dla nas jest to światełko w tunelu. Jest szansa, że pozbędziemy się śmierdziela a przynajmniej ograniczymy jego działalność. W imieniu mieszkańców dzielnicy Hugo, Centrum oraz Tuwim serdecznie dziękuję za wszelkie działania Pani wicemarszałek Izabeli Domogale. Będziemy gorąco kibicować i wspierać Pani działania. Pani Marszałek zobowiązała władze naszego miasta do dostarczenia wszelkiej dokumentacji związanej z tą sprawą. 

 

Myślę, że tym bardziej powinniśmy skupić się na informowaniu władz miasta o każdej sytuacji kiedy śmierdzi w naszej okolicy. Telefon do MCZK 32 220 05 44. Składajmy też uwagi do Prezydenta w sprawie utworzenia strefy ochronnej w odległości 1300 m od naszych mieszkań. Wniosek zamieszczam poniżej. Wystarczy wpisać imię, nazwisko i adres oraz podpisać się na dole. Wnioski składamy do kancelarii UM Siemianowice Śląskie do 8 października a więc mamy zaledwie kilka dni.  

Proście a będzie wam dane, kołaczcie a wam otworzą.

 

 

Janusz Ławecki

Proście a będzie wam dane