Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

17 stycznia 2019

Każdy, kto jest przeciw karze śmierci, ma krew niewinnych ludzi na rękach. Dziś musimy utrzymywać wszelkich zwyrodnialców w sanatoriach i ośrodkach wczasowych dla niepoznaki nazywanych więzieniami.

 

Jedyny ich obowiązek to dwa razy dziennie: rano i wieczorem stanąć na apelu. Bezpłatne wyżywienie (dużo lepsze niż w szpitalach), bezpłatna służba zdrowia, zero pracy, wszelkie rozrywki, TV, Playstation siłownie a nawet pokoje intymne. Wcale się nie dziwię, że coraz więcej osób wychodzi na wolność i natychmiast chce wracać. Powtarzam kara śmierci powinna być. To po pierwsze. Po drugie, kara! Więzienie ma być karą, dotkliwą, uciążliwą, przerażającą. Niestety nie jest. A to błąd. Koszt utrzymania jednego więźnia w Polsce to 3150 zł. Większość moich znajomych nawet tyle nie zarabia. Dlaczego na swoje utrzymanie musimy pracować sami a więźniowie już nie muszą? Zbyt pobłażliwy jest system w Polsce. Kara śmierci jest ostateczna i powinna być wykonywana w niektórych przypadkach. Szczególnie w przypadku morderstw. Nawet jeśli pozwolilibyśmy skazanemu żyć jeszcze przez kilka lat, to tylko do czasu, póki starałby się zapracować na wszelkie koszty oraz na odszkodowanie dla swych ofiar lub ich bliskich. Nie będzie chciał więcej pracować - czapa. I to najlepiej szubienica. Absurdem w naszym kraju jest już fakt, że powstają ruchy nalegające na karanie śmiercią nienarodzone dzieci za ich kalectwo oraz brak takiej kary dla zwyrodnialców.

 

Autor: Janusz Ławecki

Przeciwnicy kary śmierci mają krew na rękach