Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

10 lipca 2018

Dziś zbieraliśmy podpisy pod petycją do Prezydenta i Radnych w sprawie firm przerabiających odpady. Mamy dwa proste postulaty do Prezydenta:

 

1. Hermetyzacja przerobu odpadów

2. Zakaz nowych firm recyklingowych

 

Te dwa proste postulaty Prezydent Rafał Piech, obiecał wpisać w Planie Zagospodarowania Przestrzennego ale już w Studium Uwarunkowań i Kierunków do tego planu jest mu trudniej zrobić o czym świadczy przygotowany projekt. Dlaczego tak bardzo nam mieszkańcom zależy na umieszczeniu tych dwóch postulatów także w Studium? Ponieważ Plan Zagospodarowania można zmieniać bardzo często i nie wiemy kto będzie rządził miastem w przyszłej kadencji a Studium jest dokumentem tworzonym raz na kilkanaście lat a czasem nawet rzadziej i ewentualne zmiany władzy nie spowodują tak łatwo niekorzystnych zmian. Pan Prezydent Rafał Piech publicznie deklaruje oba postulaty. Trzymamy Pana za słowo ale dla nas ważniejsze od deklaracji są fakty zapisane na papierze i w dokumentach. Dlatego niebawem złożymy w kancelarii podawczej Urzędu Miasta pewną ilość uwag do studium. Ile ich będzie, niech na razie pozostanie tajemnicą. Mamy czas do 16 lipca tego roku.

Poniżej zamieszczam wzór pisma do Prezydenta, który można wydrukować, wpisać swoje dane i po podpisaniu złożyć w kancelarii podawczej Urzędu Miasta. Jeden mieszkaniec - jedno pismo. 

Każdy z nas może zabrać głos w tak ważnej sprawie i sprawić, żeby przyszłość nas i naszych dzieci była wolna od smrodu z sąsiadujących firm, pseudorecyklingowych. 

Zbieranie podpisów na targowisku 10.07.2018r Janusz Ławecki i Ewa Franecka. Zwykli mieszkańcy Siemianowic

 

Autor:

Janusz Ławecki

 

Stop Pożarom i odorom. Każdy mieszkaniec może zostać bohaterem.