Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

16 czerwca 2018

W dniu wczorajszym pojawiły się ogłoszenia na wszystkich budynkach w dzielnicy Hugo, z informacją o planowanej pikiecie pod zakładem produkcji smrodu i pożarów, który "recykling" ma tylko w nazwie. Z ogłoszenia możemy się dowiedzieć, że pikieta odbędzie się 20 czerwca, w godzinach od 12 do 14. A pod ogłoszeniem jest anonimowy podpis "MIESZKAŃCY HUGO".

 

Bardzo mnie cieszy, że w końcu mieszkańcy zaczynają sami brać sprawy w swoje ręce. Od 5-ciu lat zmagam się z tym problemem praktycznie sam przy dużej pomocy jedynie kilku zaufanych osób. Nowa inicjatywa mieszkańców zasługuje na pochwałę. Uważam, że już najwyższy czas, żeby cała społeczność zaangażowała się w walkę z tym problemem. Dotychczas w rozmowach z mieszkańcami słyszałem opinie w stylu: "a co to da?" albo "i tak nic z tym nie da się zrobić". Niejako smród został zaakceptowany jakby to był naturalny element życia na Hugo. Dziś okazuje się, że jednak nie wszyscy się z tym zgadzają i dlatego warto docenić starania tych mieszkańców. Czas pokaże na ile to będzie chwilowe przebudzenie a na ile początek zmian na lepsze. Smród i pożary wcale nie muszą być stałym elementem dzielnicy Hugo. Trzymam kciuki za organizatorów i zachęcam do ujawnienia się publicznie. W razie potrzeby służę wiedzą, którą posiadam na temat wspomnianego wyżej zakładu produkcji smrodu i pożarów. 

 

Janusz Ławecki

 

Stop pożarom i odorom. Mieszkańcy Hugo mają dość