Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice 

Designed by DronAir.pl

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

Artykuły


 

PUBLIKACJE

GALERIA

11 lipca 2018
Szok! Min.Środowiska przyznaje - w 2017 do Polski wwieziono ponad dwukrotnie więcej śmieci niż w 2015. Nie tylko odpady z Niemiec, ale nawet z ... Nigerii i Australii
Ministerstwo środowiska odpowiedziało na zapytanie posła PO Krzysztofa Brejzy w sprawie ilości odpadów przywiezionych do Polski w latach 2015-2017. Z danych wynika, że każdego roku liczba ta rosła o ponad 100 tysięcy ton.

Poseł PO Krzysztof Brejza skierował do ministerstwa środowiska zapytanie w sprawie odpadów, które trafiały do naszego kraju. Od przedstawicieli resortu chciał uzyskać informację w sprawie ilości odpadów, które przewieziono do Polski oraz z jakich państw te odpady odbierano.

Z informacji przekazanych przez ministerstwo wynika, że w 2015 roku przywóz odpadów do Polski wynosił 154 tysiące ton. Rok później było to już 256 tysięcy ton. W 2017 roku zarejestrowano aż 377 tysięcy ton.

W latach 2016-2017 95 proc. odpadów trafiało do naszego kraju z innych państw należących do Unii Europejskiej. W 2015 roku było to 92 proc.

Większość odpadów pochodziła z Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii Włoch i Anglii. Spoza UE były to m.in. Nigeria, Australia i Szwajcaria.

Odpowiedź ministerstwa w sprawie ilości importowanych do Polski odpadów

 

Źródło informacji Poseł Krzysztof Brejza

 

 

Szokujące wieści w sprawie ilości importowanych odpadów